Wycieczka terenowa "Leśny bushcraft"

DZIECI OGLĄDAJĄ DRZEWA.jpg

„Leśna Szkoła” kampania edukacyjno - przyrodnicza

Zapraszamy w dniu 23 czerwca 2024 r. (niedziela) na otwartą terenową wycieczkę edukacyjno – przyrodniczą „Leśny bushcraft”.

Kolejne spotkanie w ramach comiesięcznego cyklu kampanii edukacyjno-przyrodniczej „Leśna Szkoła”. Najbliższe zajęcia skierowane są rodzin z dziećmi.  

Warsztaty terenowe „Leśny bushcraft” będą okazją do wspólnego rodzinnego spędzania czasu na łonie przyrody. Podczas spaceru uczestnicy dowiedzą się jak poradzić sobie  w lesie w każdej sytuacji, jak bezpiecznie i zgodnie z prawem korzystać z lasu nie wyrządzając szkody przyrodzie, czym i jak rozpalić ogień oraz jaki ekwipunek zabrać na wyprawę. Uczestnicy dowiedzą się jak poradzić sobie w sytuacjach nagłych i nietypowych, jak się nie zgubić w lesie i co zrobić, gdy taka sytuacja się wydarzy. Podczas zajęć przekażemy praktyczną wiedzę o roślinach, które mogą pomóc przetrwać nam w terenie, w tym o roślinach jadalnych.

Na zakończenie wycieczki terenowej rozpalimy ognisko i przyrządzimy wspólnie posiłek z roślin zebranych podczas spaceru. Sugerowany wiek uczestników: od 10 lat.

Wycieczka w ramach kampanii „Leśna Szkoła” jest bezpłatna. Ze względu na charakter zajęć ilość miejsc jest ograniczona.

Zapisy  przyjmuje Zarząd Dróg Miejskich w Puławach – Dział Zieleni pod numerem tel. 81/ 458 62 94 lub e-mail: ewelina.wozniak@zdm.pulawy.pl

Zbiórka zainteresowanych godzina 11:00 – na polanie głównej „Leśnej Szkoły” w lesie komunalnym – wejście od ul. Prusa.  Wycieczka zaplanowana jest na ok. 2-3 godziny.

Merytoryczną opiekę nad wycieczką sprawować będzie Pani Marzena Puzio – edukatorka przyrodnicza, leśnik, miłośniczka przyrody.

Pamiętajmy o odpowiednim ubraniu dostosowanym do warunków pogodowych.

Pliki do pobrania

Zarząd Dróg Miejskich w Puławach

24-100 Puławy 

ul. Skowieszyńska 51

tel. 81 888 40 90

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Powrót na początek strony