Przyrodnicze skarby Puław - wycieczka

Puławy ścieżkami przyrody okładka.jpg

Zapraszamy wszystkich miłośników przyrody w dniu 25 czerwca 2023 r. (niedziela) na otwartą terenową wycieczkę edukacyjno-przyrodniczą.

Trasa wycieczki nawiązuje do wydanej przez  Zarząd Dróg Miejskich w Puławach  publikacji w formie komiksu pn. „Przyrodnicze skarby Puław”, którą będzie można wykorzystać podczas spaceru.

Kampania skierowana jest do dzieci, młodzieży, rodzin z małymi dziećmi, miłośników przyrody, którzy wraz z główną bohaterką komiksu Basią i księżną Izabelą Czartoryską poznają historię naszego miasta   opowiadaną przez rośliny
i zwierzęta zamieszkujące Puławy. Pod okiem specjalistki odkryjemy tajemnice Puław, zapoznamy się z zagadnieniami ochrony przyrody w środowisku miejskim, potrzebą jej ochrony prawnej

Wycieczka w ramach kampanii „Przyrodnicze skarby Puław” jest bezpłatna, a jej celem jest szeroko pojęta obserwacja przyrody i zdobycie odpowiedzi na pytania związane z warunkami życia, biologią i zwyczajami małych mieszkańców naszego miasta, poznanie ciekawostek o historii naszego miasta oraz przyrodniczych skarbach Miasta Puławy.

Zbiórka zainteresowanych godzina 11:00 – przy portierni Pałacu Książąt Czartoryskich. Wycieczka zaplanowana jest na ok. 2-3 godziny. Trasa: Park Czartoryskich, Łacha Wiślana, Al. Królewska – Oś Tylmana von Gameren, Skwer Niepodległości.

Merytoryczną opiekę nad wycieczką sprawować będzie Pani Marzena Puzio – edukatorka przyrodnicza, leśnik, miłośniczka przyrody. Prowadząca wycieczkę przeprowadzi wśród uczestników konkursy-quizy dot. zagadnień ekologicznych
i przyrodniczych. Uczestnicy otrzymają broszury/komiks pn. „Przyrodnicze skarby Puław”, a triumfatorzy konkursów otrzymają gadżety-nagrody o tematyce przyrodniczej, ufundowane przez organizatora.

Zachęcamy do zabrania: lornetki, lupy, aparatu fotograficznego. Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu dostosowanym do warunków pogodowych.

Udział dzieci i młodzieży szkolnej odbywa się pod opieką osób dorosłych.

Dodatkowe informacje o akcji można uzyskać z Zarządzie Dróg Miejskichw Puławach – Dział Zieleni, tel. (81) 458 62 94 lub e-mail: ewelina.wozniak@zdm.pulawy.pl

Pliki do pobrania

Zarząd Dróg Miejskich w Puławach

24-100 Puławy 

ul. Skowieszyńska 51

tel. 81 888 40 90

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Powrót na początek strony