Przyrodnicze skarby Puław – otwarta wycieczka terenowa edukacyjno-przyrodnicza w dniu 25.06.2023 r.

20230625_113832.jpg

Przyrodnicze skarby Puław –
otwarta wycieczka terenowa edukacyjno-przyrodnicza w dniu 25.06.2023 r.

 

      W dniu 25 czerwca 2023 r., Dział Zieleni Zarządu Dróg Miejskich w Puławach zaprosił mieszkańców Puław na otwartą wycieczkę edukacyjno-przyrodniczą
w ramach kampanii „Przyrodnicze skarby Puław”. Udział w wycieczce był bezpłatny, a jej celem była szeroko pojęta obserwacja przyrody i zdobycie odpowiedzi na pytania związane z warunkami życia, biologią i zwyczajami małych mieszkańców naszego miasta, poznanie ciekawostek o historii naszego miasta oraz przyrodniczych skarbach Miasta Puławy.

Opiekę merytoryczną nad wycieczką pełniła pani Marzena Puzio – edukatorka przyrodnicza, leśnik, miłośniczka przyrody. W wycieczce wzięło udział 44 osoby,
w tym dzieci, młodzież, rodziny z małymi dziećmi i miłośnicy przyrody.
Uczestnicy wycieczki podczas spaceru wyruszyli wraz z główną bohaterką komiksu Basią i księżną Izabelą Czartoryską poznać historię naszego miasta. Pod okiem specjalistki uczestnicy odkryli tajemnice Puław, zapoznali się z zagadnieniami  ochrony przyrody w środowisku miejskim, potrzebą jej ochrony prawnej. Każdy uczestnik otrzymał publikację edukacyjną pn. „Przyrodnicze skarby Puław”, wydaną przez Zarząd Dróg Miejskich w Puławach w 2022 r. Dla młodych uczestników i ich opiekunów zaplanowano trasę przez Park Czartoryskich, Łachę Wiślaną,
Al. Królewską – Oś Tylmana von Gameren, Skwer Niepodległości. Uczestnicy wykazali się wielkim zaangażowaniem, a młodzi przyrodnicy wykazali się pełnym zrozumieniem dla praw przyrody i chętnie brali udział w konkursach-quizach prowadzonych przez panią Marzenę. Triumfatorzy konkursów otrzymali gadżety-nagrody o tematyce przyrodniczej, ufundowane przez organizatora. Na zakończenie spaceru na uczestników czekała atrakcja przyrodnicza – ustawiono domek dla owadów na rabacie kwiatowej w pobliżu fontanny na terenie Skweru Niepodległości.

 

Fotografie: Archiwum Zarządu Dróg Miejskich w Puławach

Zarząd Dróg Miejskich w Puławach

24-100 Puławy 

ul. Skowieszyńska 51

tel. 81 888 40 90

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Powrót na początek strony